Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy szakhoz 500 pont, több felsőoktatási szakképzéshez pedig 350 feletti pontszám kellett a 2013-as pótfelvételin. Az intézmények a második körben szinte kizárólag önköltséges képzéseket hirdettek meg. Íme, a ponthatárok.
Nyilvánosságra hozták a 2013-as pótfelvételi ponthatárait - ezúttal szinte kizárólag önköltséges képzésekre lehetett jelentkezni. Íme, a tíz legmagasabb ponthatár a mesterszakokon.
Nyilvánosságra hozták a 2013-as pótfelvételi ponthatárait: itt találjátok azt a tíz intézményt és alap-, illetve osztatlan szakot, amelyeken a legmagasabb ponthatárt húzták. A pótfelvételin -egy-két kivétellel - csak önköltséges képzéseket hirdettek meg.
Hányan szereztek állami ösztöndíjas helyet az egyetemeken és főiskolákon? Hogyan csökkent a támogatott hallgatói helyek száma az elmúlt években? A nap infografikája.
Összesen 72 ezren kezdik meg tanulmányaikat szeptemberben valamelyik egyetem vagy főiskola felsőoktatási szakképzésén, alap-, osztatlan vagy mesterszakján. A nap infografikája.
Augusztus 12-ig jelentkezhettek a 2013-as pótfelvételire: az alap-, osztatlan és mesterszakok mellett a kétéves felsőoktatási szakképzések közül is választhattok. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat ezekről az új képzésekről.
Augusztus 12-ig jelentkezhettek a pótfelvételire, már elérhető a meghirdetett szakok listája. Nézzük, milyen felsőoktatási szakképzésekre jelentkezhettek.
Mennyit kell fizetni a kollégiumi helyekért a vidéki egyetemeken és főiskolákon? Mekkora kiadással számolhatnak az önköltséges képzések hallgatói? Cikksorozatunk második része.
Újra fel kell-e tölteni a bizonyítványokat a pótfelvételihez, ha a normál eljárásban is jelentkeztetek? Hány szakot jelölhettek meg, és mennyit kell fizetni? Hány ponttal kerülhettek be a szakokra? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Már elérhető azoknak a szakoknak a listája, amelyeket a pótfelvételin is meghirdetnek az egyetemek és főiskolák: augusztus 12-ig jelentkezhettek, de néhány kivételtől eltekintve csak önköltséges képzésre. Megnéztük, hol kell a legtöbbet, illetve a legkevesebbet fizetnetek.
Augusztus 12-ig jelentkezhettek a 2013-as pótfelvételire, a ponthatárokat augusztus 29-én húzzák. Mivel ilyenkor már csak egy szakra jelentkezhettek, a felvételi lap javítására, a dokumentumok pótlására pedig nincs lehetőség, érdemes odafigyelni arra, hogy hibátlanul töltsétek ki az e-felvételi űrlapját. Összegyűjtöttük a leggyakoribb bakikat.
Augusztus 12-ig jelentkezhettek a 2013-as pótfelvételire: már nyilvánosságra hozták azoknak a szakoknak a listáját, amelyeken maradtak szabad helyek. Ilyenkor már csak önköltséges képzésekre lehet jelentkezni: megnéztük, melyek a legdrágább mesterképzések.
Ne essetek kétségbe, ha nem kerültetek be egyetemre, főiskolára. A következő egy évben rengeteg lehetőség közül választhattok: elvégezhettek egy ingyenes szakképzést, tanulhattok nyelvet, önkénteskedhettek vagy vállalhattok munkát külföldön, a megspórolt pénzetekből pedig még világot is láthattok. Íme, a kínálat.